vissza
Hírek Sajtóközlemények

Okoseszközök segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban

Innovatív intelligens nyomkövetők folyamatos telepítésével segíti 8500 db csereszekrénye útját - amiből a DACHSER magyarországi telephelyein több mint 260 db van forgalomban - európai gyűjtőszállítmányozási hálózatán belül a DACHSER január óta. A technológiai újításnak köszönhetően a csereszekrények útja valós időben követhető és az érkezési idők is pontosan kiszámíthatók. A DACHSER szállításirányítási rendszeréből származó útvonaladatokkal együtt egy központi felületen és térképen kerülnek megjelenítésre a tehergépkocsik és csereszekrények pozíciójának adatai. Az úgynevezett „telematikai táblák” teljesen új lehetőségeket kínálnak a fuvarszervezéssel foglalkozó munkavállalók számára, sőt az ellátási lánc fokozott átláthatóságából még az ügyfelek is profitálnak.

Innovatív, intelligens nyomkövetők segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban
Innovatív, intelligens nyomkövetők segítik a DACHSER-t a nemzetközi gyűjtőforgalomban

A DACHSER a Deutsche Telekommal és más technológiai vállalatokkal együtt azon dolgozott, hogy intelligens nyomkövető eszközöket (STD)  fejlesszenek ki csereszekrényei minél eredményesebb használatára. Ezek az eszközök a Deutsche Telekom csúcskategóriás SIM-kártyáival vannak felszerelve és energiatakarékos, napelemes energiamodulokból, modern műholdas helymeghatározó technológiából (GPS, Galileo), valamint az új 5G/LPWAN-on (LTE-M) alapuló vezeték nélküli modulokból állnak. A holisztikus megoldást úgy fejlesztették ki, hogy a csereszekrény karosszériájának teljes tizenkét éves élettartamára kitartson karbantartás nélkül.

A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozás világában

Alexander Tonn, COO DACHSER Road Logistics

A nemzetközi gyűjtőszállítmányozásból származó valós idejű pozícióadatok feldolgozása és megjelenítése a DACHSER alkalmazottai számára összesen öt speciális „telematikai táblán” keresztül valósul meg. A táblák nyomonkövethetik a teljes forgalmat, és valós időben jeleníthetik meg a járművek vagy csereszekrények pontos helyét. Így a telephelyek és az ügyfelek részletes számítást kaphatnak az egyes szállítmányok várható érkezési idejéről, ami megkönnyíti az átrakodást és a belföldi forgalom tervezését. Ezek a táblázatok bemutatják a visszatérő fuvarok további rakodási lehetőségeit is, ami optimalizálja a rakodási kapacitásokat. Az elkövetkező hónapokban az alkalmazás képes lesz az eseti fuvarfeladatokat végző tehergépjárművek GPS-adatainak megjelenítésére is egy speciálisan kifejlesztett Driver App segítségével.

„A valós idejű pozícióadatok és azok megjelenítésének kombinációjával áttörést értünk el a szállítmányok nyomon követésében és kezelésében az általános gyűjtőszállítmányozásban. Munkatársainkat támogatjuk a kapacitástervezésben, ami lehetővé teszi számukra a szállítás optimalizálását és az átrakodás hatékonyságának javítását. Ügyfeleink profitálnak abból, hogy az egyre korlátozottabb kapacitások ellenére is azt a minőséget tudjuk biztosítani számukra, amelyet a DACHSER-től elvárnak.”- fejtette ki Alexander Tonn, a DACHSER Road Logistics üzletágának vezetője. 

A laboratóriumtól a gyakorlatig

A kitartó kutatási és fejlesztési munka meghozta gyümölcsét, sikerült elérni a robusztus és hosszú élettartamú, a gyűjtőszállításban meghatározó csereszekrények költséghatékony és megbízható nyomonkövetését. „Amikor megjelentek az LPWAN technológiák, nagyon korán elkezdtük tanulmányozni őket a DACHSER Enterprise Lab keretein belül, a Fraunhofer IML intézettel közösen együttműködve" - mondta Stefan Hohm, a DACHSER fejlesztési igazgatója. A Deutsche Telekommal együtt ezt követően gyakorlatiassá tudtuk tenni az innovációt, és valódi hozzáadott értéket teremthettünk hálózatunk számára.”

DACHSER világszerte
Kapcsolat
Kapcsolat Zsuzsanna Szuhay